32) بندهء مسلمان نماز را براي خشنودي خداي تعالي مي خواند و گناهانش همچون برگ هاي اين درخت از او مي ريزد.

33) سوگند به کسي که ترا به پيغمبري برگزيده است ابوذر(به خاطر پارسائي و پرهيزکاريش در اين دنياي فاني)در ملکوت آسمانها از زمين مشهورتر است.

34) سوگند به کسي که جانم در دست اوست که هرکس که از ثروت مردم چيزي بگيرد،روز قيامت شتر يا گوسفند و يا گاوي را که از مردم گرفته است بر گردنش سوار کرده در حاليکه آن حيوانات فرياد مي زنند او را به صحراي م با رسوائي وارد مي کنند.

35) اي ابوذر!خداوند در هر گامي که به سوي من برداشتي،گناهي از تو ريخت.

36) خدا ترا بيامرزد ابوذر!تنها زندگي مي کني و تنها مي ميري و تنها برانگيخته مي شوي.

37) من شما را مي ترسانم که با خيانت به بندگان خدا و به کشورهاي اسلامي در برابر خدا تفاخر نفروشيد.

38) حق را بگو اگرچه تلخ باشد و در راه خدا از سرزنش کسي مهراس.خدايا از جُبن[ترس] به تو پناه مي برم و از بُخل به تو پناه مي برم و از پست ترين ادوار حيات به تو پناه مي برم و از فريب زندگي و شکنجه و مرگ به تو پناه مي برم.

39) براي مرگ مي زايند وبراي ويراني آباد مي کنند و چه محبوبند اين دو مبغوض:مرگ و فقر.

40) پيامبر(ص) فرمود:محبوب ترين ياران من در نزد من قومي هستند که يکي از ايشان دوست دارد خانواده و ثروت خود را بدهد تا مرا ببيند.

41) در جهان،يکسو خداست و يکسو هرچه و هرکه غير او،اما در جامعه،يکسو خدا و مردم است و در مقابل،افراد يا گروههاي ضدّ مردم،انحصارطلب ها.در اين زمينه ها هميشه به جاي خدا مي توان مردم گذاشت زيرا مردم معني ميدهد:في سبيل الله=في سبيل الناس.

42) آدميزاده ظرفي را پر نکرد که از شکمش بدتر باشد.انسان را غذائي که برپايش دارد بس است.از پرخوري بپرهيزيد زيرا در نماز تنبل تان مي کند،جسم را تباه مي سازد و در بروز بيماري مؤثر است.بر شماست که در خوردن ميانه رو باشيد زيرا هم از اسراف به دور و هم براي بدن سودمند و هم در پرستش خدا نيروبخش تر است.

43) خيال نکنيد که چون ياران پيغمبر چيزي نداشتند که خرج کنند پارسائي مي کردند؛بلکه تنها براي خشنودي خدا و اميد به وعده هائي که خدا به ايشان داده بود پرهيزکاري را پيشه ساختند.

44) خدايا کساني را که ترک امر به معروف و نهي از منکر مي کنند لعنت کن!

45) خشمگين کردن معاويه براي من بهتر است تا خشمگين ساختن خدا.

ادامه دارد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

همکلاسِ عشق بهترین غذا ها بَیانِ عَیان آزمایشی عاشقانه ظرافت های زنانگی ام را دوست می دارم مهدی خیری 6yh5g5f6htg.parsablog.com Dondi